Yurtdışına gideceksiniz  fakat pasaport almanız gerekiyor, işlemler gözünüzde büyüyor mu? Büyümesin çünkü gerçekten kolay…

İlk olarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün web sitesi olan https://randevu.nvi.gov.tr/ linkinde gidiyoruz.

 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü aslında T.C vatandaşlarına  dört kategoride hizmet sunuyor.

Bunlar;

1. T.C Kimlik Kartı

2. Sürücü Belgesi

3.Pasaport Kayıt

4. Adres Kayıt

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün web sitesini açtığınız zaman şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız.

Bizi ilgilendiren 3 numaralı kısım olduğu için ”pasaport randevu al” linkine tıkladığınızda şu bilgi mesajını göreceksiniz.

Bilgi

Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; randevu tarihinden en az yarım saat önce randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir. 2 (iki) defa iptal işlemi yapılmadan randevulara gidilmediği takdirde; aynı veya farklı bir belge tipi için 1 ay boyunca yeni bir randevu alınamayacaktır. Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda randevunuzu, randevu saatinizden en az yarım saat önce iptal ediniz.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK), pasaport ve sürücü belgesi başvuru bedellerinin, başvurudan önce vergi dairesi müdürlüklerine,
https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla ya da anlaşmalı bankalara yatırılması gerekmektedir (öğrenmek için tıklayınız). Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

0 0 oylar
Article Rating